Stěhování není jen o věcech

Když se někdo stěhuje, tak si drtivá většina myslí, že je to jenom o věcech, ale právě že ne. Kromě majetku, který mají doma, se musí vyřešit i papírování, což ke stěhování patří. Jako první je pochopitelně změna adresy. Ta se musí nahlásit na mnoha místech, většinou úředního charakteru. Nahlásit se to má na obecním úřadě, u lékařů, školy, školky, pokud má člověk děti, zaměstnání, pojištění nebo také u registru vozidel a tak dále. Neobejde se to ani u ohlášení pro dodavatelé elektřiny a plynu. Samozřejmě, že to není zrovna procházka růžovým sadem, ale musí se to.

Jak vybrat tu nejlepší stěhovací firmu

Obecně platí to, že čím zkušenější a referencemi opředená firma, tím má člověk jistotu, že je dobrá. Jen těžko by si člověk vybral firmu, která by neměla žádnou zakázku na rozdíl od toho, kdo jich má plno. Ovšem je třeba si dávat i pozor na další věci. Například takové pojištění proti škodě, to musí mít každá stěhovací firma, která ho nemá, tak od té ruce pryč. Stěhováci jsou schopní dneska zabalit všechno od podlahy až po strop, ale to neznamená, že to vždycky musí být to pravé ořechové. Člověk si musí všímat i toho, jaké má firma odborné znalosti a zkušenosti.

Je lepší být v předstihu

Časový harmonogram není od věci, ale čas je relativní, tudíž i když si to člověk napíše, nemusí to vždycky dopadnout přesně na minutu. Vždycky se může něco pokazit, co naruší časový plán, ale je určitě vhodné si něco připravit. Platí pravidlo, že čím dříve si lidé zajistí stěhovací firmu, tím budou mít jistotu, že jejich termín bude mezi prvními. Začátek stěhování by měl být hned ráno, pokud možno co nejdříve. Nemusí to tedy být ve čtyři ráno, ale aspoň aby to začalo v sedm hodin ranního charakteru.

Tip na článek:  Stěhovací služby v Praze - jak si vybrat spolehlivou firmu

Co se bude dít

I stěhovací firma může na silnici nabrat zpoždění, takže se lidé nemusí plašit, když nepřijdou na minutu přesně. Na silnici totiž žádný časový plán neplatí. Rozhodně platí, že by se stěhování nemělo dělat na poslední chvíli. Než se člověk nastěhuje do nového bydlení, tak by si měl udělat nějaké ty úpravy nebo to aspoň zvážit. Jakmile se člověk nastěhuje, tak už bude velký problém třeba vyměnit okna nebo vymalovat. Největší příležitost je, když je ještě nový domov celkem prázdný. Dopředu by si člověk měl zajistit krabice a jiný různý obalový materiál, i když stěhováci ho mohou zapůjčit, což bývá v ceně stěhování.

Příprava pro stěhovací firmu

Pro stěhováky by se mělo všechno připravit dopředu. Krabice je přímo nutné zabalit a oblepit páskou tak, aby se nerozpadly, když je chlapi z firmy vezmou do ruky. Na papír se dá hodit veškerý seznam věcí, které se stěhují a co se týká nábytku, tak i rozměry můžou být, ale zase na druhou stranu, měřit všechen nábytek se asi nikomu nebude chtít. Rozhodnout by se také mělo, co pojede do nového a co skončí ve sběrném dvoře. Někdy je to dost velký oříšek, protože se velmi těžce vzdává něčeho, na co je člověk nějakým způsobem třeba i citově vázaný. Ale stejně se musí naplánovat, co se do nového obydlí vejde a co už je opravdu k nepotřebě, například staré noviny, to bývá nejčastější věc, která se vyhazuje hned po oblečení, ze kterého třeba vyrostli děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *