Sněhové frézy Vám pomohou s hromadami sněhu 1
Jen si připusťme, že v povědomí českého národa panoval dlouhou dobu názor, že mít doma v garáži ustájenou kvalitní a výkonnou sněhovou frézu je opravdu pořádný luxus, který se nemůže obyčejný člověk vlastně vůbec dovolit. Avšak takovéto myšlenky jsou dávno zastaralé. Kvalitní sněhové frézy lze pořídit za pár korun. A ty nejžádanější Vám představíme v našem miniseriálu o sněhových frézách, jehož pokračování se brzy dočkáte.
Jen společně uvažujme o takové ukázkové situaci, jak by to vypadalo, kdybyste si řekli, že již nehodláte sami ručně odhazovat každý den čerstvě napadaný sníh. Kdybyste si najali pomocníka na odklid sněhu. Denně byste mu za dvě hodiny práce zaplatili, řekněme, dvě stě korun. To máme zhruba tisíc čtyři sta korun za týden, nějakých šest tisíc měsíčně. Za celou zimu byste takhle vyhodili oknem až osmnáct tisíc, kdyby sněžilo dennodenně. Sci-fi? Možná… Avšak takovýchto ukázkových zim by mohlo být několik, to už náklady razantně narostou. Proč tedy neinvestovat do super pomocníka, sněhové frézy, která Vám ušetří čas, a jak vidíte, tak i peníze?
Nemusíte bydlet v Krkonoších ani na Šumavě, abyste během jediné zimní sezóny neodklidili až neuvěřitelných šedesát tun sněhu. Jen Vám prozradíme, že do jednoho běžného železničního vagónu se vejde okolo třiceti tun sněhu. Komu by se jen chtělo narovnat dva vagóny obyčejnou lopatou a rukama? U sněhových fréz můžete vybírat hned z několika modelů. Je však důležité, abyste si důsledně rozmysleli, jak často budete sněhovou frézu používat, a na jak velkou plochu. Samozřejmě je také rozdíl, uklízíte-li fotbalový stadion, anebo asfalt. Dle těchto parametrů pak vybíráte mezi jednostupňovými či dvoustupňovými variantami sněhových fréz. A jaký, že je mezi nimi kardinální rozdíl? To se dozvíte v druhém díle našeho zimního seriálu o zimních frézách!