Fotovoltaika aneb nezávislá cesta v boji proti zdražování elektrické energie

O fotovoltaice se neustále mluví, zejména nyní, když se zvyšují ceny za energie. Lidé chtějí na energiích ušetřit, nechtějí platit desetitisíce navíc při ročním vyúčtování. Chtějí uspořit a za uspořené peníze se pak někam podívat. Fotovoltaika je právě jednou z možností, jak lze ušetřit na energiích. Proto o solární panely roste zájem. Navíc dnes je možné na solární panely získat dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám, v rámci kterého lze získat dotaci ve výši až několika desítek tisíc korun. Lidé však mají hromadu otázek, na které neznají odpověď.

Solární panely jsou sice velmi atraktivní, ale jak jsme zmínili, lidé si pokládají hromadu otázek, na které chtějí znát odpovědi.  Vybrali jsme proto několik nejčastěji pokládaných otázek, na které zodpovíme. Už nic vám poté nebude bránit v tom, abyste požádali firmu Solidsun o navržení, vyřízení a namontování solárních panelů.

Tip na článek:  Moderní trendy do každého obýváku

Jak funguje fotovoltaika?

Nejčastěji pokládanou otázkou je, jak fotovoltaika vlastně funguje. Fotovoltaika vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na fotovoltaické panely na střeše. Energii posléze dále zpracovávají a posílají ji do vnitřní domovní sítě. Díky tomu, že si solární panely vyrábí vlastní elektřinu, se rapidně snižují náklady na energie rodinného domu.

Jak je to v zimě?

Fotovoltaika bude snižovat náklady za energie hlavně během léta, v zimě je totiž méně světla, tudíž je logicky energie méně. Odborníci odhadují výrobu elektřiny v zimě o osmdesát procent nižší než v létě.

Jak rychlá je návratnost investice?

Jelikož jsou solární panely jednou velkou investicí, řada lidí se také ptá, jak rychlá je návratnost investice. To ovšem nelze určit obecně. Vždy záleží na každém člověku. Záleží na zvoleném systému a také na tom, kolik člověk spotřebuje elektřiny. Svou roli hraje také dotace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *