Díl druhý: Staňte se pánem jezera, aneb Zabydlujeme naše jezírko

Máte-li již založené zahradní jezírko, dozajista jej budete chtít zabydlet, jak živočichy – rybami, tak nejrůznějšími zástupci s flóry. V současné době jsou naprostým hitem mezi vodními rostlinkami bahenní a plovoucí druhy. Čím pestřejší vegetaci zvolíte, tím pouze lépe. Ale jaké typy volit, abyste nešlápli vedle?

Tak zaprvé si pamatujte, že rostliny by měly tvořit zhruba třetinu celkové vodní plochy, ne více. Brzy se Vám do nově vzniklého vodního biomu nastěhují vlhkomilní živočichové – žáby, vážky a jiný hmyz. Budete-li si chtít pořídit i ryby, počítejte, že pokud nemáte jezírko minimálně osmdesát centimetrů hluboké, můžete si nechat zajít chuť. Vysazovat vodní rostliny je vhodno na přelomu dubna a května. Předpěstované kytičky se vysazují i s kořenovými baly do košů. Pamatujte, že sázíme jednotlivé rostliny dostatečně daleko od sebe, aby si navzájem nebraly životní prostor.

Tip na článek:  Díl první: Péče o trávník aneb Nejen sekáním živa je tráva

Posledně jsme si určili několik zón jezírka. V té nejhlubší se bude skvěle dařit leknínům. Mělčiny mohou zase hostit takové druhy rostlin, kterým nevadí kolísání vodní hladiny. Typické druhy, které se sem hodí – truskavec, vachta, puškvorec, orobinec, přesličky i kosatec. Na břehu se daří opravdu širokému spektru okrasných rostlin – blatouchy, kontryhel, bergénie a mnoho dalších. Stačí se poptat v kvalitním zahradnictví či v akvaristice.

A když budete na návštěvě v akvaristice, můžete rovnou nakoupit i rybičky do jezírka. Vybírat můžete z mnoha druhů. Především z koi kapra, zlatého karase, karase citronového, lína zlatého, jesena zlatého, sumce zlatého, perlína zlatého či ostroretky. Garantujeme Vám, že jezírko, když na něj dopadnou sluneční paprsky, se rozzáří přímo do oslnivé barvy se zlatavým nádechem. Uvidíte sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *