Plastové květináče jinak 2
V minulém článku se stejnou tématikou jsme Vám ukázali hlavní výhody plastových domečků pro květiny. Avšak stále jsme nepopsaly vše, co by Vás mělo obměkčit, abyste vzali plast na milost. Podívejte se tedy s námi na několik dalších, podstatných faktů, jež hovoří jednoznačně proti keramickým miskám a jiným „staromódním“ materiálům. Nastala doba plastová!
Kromě choroboplodných záležitostí se v klasických truhlících a květináčích usazuje i nadbytečné množství soli, což sami nejlépe poznáte podle bílé skvrny uvnitř. A co se týče hydratačních vlastností plastových květináčů, věřte, že udrží vodu déle, jelikož výpar pochází pouze z povrchu půdy. Pěstovat tak můžete i květiny, které jsou méně háklivé na malou zálivku. Oproti cihlovým květináčům, kde odpar probíhá z celého povrchu květináče, si nemusíte dávat takový pozor v letních dnech, abyste nenechali nebohé kytičky uhynout žízní. Vždyť přes léto se balkon chová téměř jako skleník, lépe řečeno, sauna.
Možná nerozlišujete plast a plast, ale je několik variant těchto květináčů. Ať už tenké černé kontejnery, anebo běžné pevné květináče. První zmiňovaná možnost je primárně určena pro mladé rostliny, jejich předpěstování, což uvítají hlavně v zahradnictvích. Naopak pevné plastové obaly, povětšinou bílé se hodí pro pěstování rostlin na terasách, balkonech, ale i pro pokojovky. Pozor dejte ale na fakt, že je většinu takovýchto květináčů nutno po zakoupení nožem proděravět na naznačených místech na dně, abyste neutvořili rostlině hotový bazén, namísto příjemného prostředí pro růst. Pokud koupíte květinu pouze ve slabém černém květináčku, měli byste jej přesadit do vhodnějšího, jedná se totiž jen o provizorní obal na transport a uchování v zahradnictví. Tak hurá, pestré plastové květináče na Vás již čekají!